URTEB İN AMACI, ÜLKEMİZİN ULUSLARARASI ALANDA ULUSAL REKABET GÜCÜNÜN ARTIRILMASIDIR.

URTEB İN AMACI, ÜLKEMİZİN ULUSLARARASI ALANDA ULUSAL REKABET GÜCÜNÜN ARTIRILMASIDIR.

Prof. Dr. Ali CEYLAN

ULUSLARARASI REKABET

Web sayfamızı ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.Bu nedenle,çok...

Metni Oku

Ahmet ÖZENALP

REKABETI IHLAL EDEN GÜMRÜK

REKABETI IHLAL EDEN GÜMRÜK Rekabeti ihlal eden gümrük  müşaviri, cezasına katlanır ...

Metni Oku
Bu Gün0
Dün26
Bu Hafta0
Bu Ay701
Toplam124525

 

 

 

URTEB’DEN FİRMALARA 2 MODÜLLÜ EĞİTİM

Ekonomik çeşitliliğin arttığı, teknolojinin sürekli değiştiği günümüzde, Rekabet Hukuku’nun önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu sebeple Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB); pek çok ticari işlemi yakından ilgilendiren 2 modüllü eğitim programı düzenleyecek.

 26 Mart 2018 Pazartesi 09:24
URTEB’DEN FİRMALARA 2 MODÜLLÜ EĞİTİM
 
4
 
 
 
 

 

 

 

PARA CEZALARINA SON
Şirketlerin Rekabet mevzuatına uygun davranışlar sergilemesi için harekete geçen Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB), bu eksende firmalara satış politikaları, fiyatlandırma ve pazarlama teknikleri, firmalar arası iş birliği anlaşmaları, devralmalar, birleşmeler ile bunların yasalara uygunluğu konusunda önemli eğitimler verecek. Ahmet Özenalp’in genel başkanlığını yaptığı URTEB, firmaların ağız idari para cezalarından kurtularak oluşabilecek problemlerin önüne geçmelerini hedeflediği için, firmaları yetkinleştirecek. Rekabet Hukuku alanında bilgi sahibi olmanın öneminden hareket eden kurum, başta yöneticiler olmak üzere ticaret, dış ticaret, hukuk, üretim departmanlarında çalışanlar için önemli bir adım atmış oldu. Bu kapsamla URTEB, Rekabet Kurumu iş birliği ile, 2017 yılında başlattığı Rekabet Hukuku Eğitim Seminerleri’nin, bu yıl ikincisini gerçekleştirecek.

REKABET UZMANLARI EĞİTECEK
Rekabet Uzmanlarının anlatımıyla gerçekleşecek olan ilk seminer, 12 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacak ve 13 Nisan 2018 tarihindeki Cuma günkü ikinci modül ile sona erecek. Rekabet uzmanları Ebru İnce ve İbrahim Hilmi Koçak’ın sunum yapacağı etkinlikler saat 10.00’da başlayacak. Katılımın ücretsiz olacağı seminerlerin akabinde katılımcılara sertifika verilecek.