Perşembe , 23 Ocak 2020
Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

TARİHÇESİ VE KURULUŞ AMACI

URTEB, Bakanlar Kurulu’nun 12 Mart 2002 tarihli kararı ile rekabet ve teknoloji konusunda çalışmalar yapmak üzere kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Dünyada rekabet alanında kurulan ilk ve tek birlik olma özelliğine sahiptir. URTEB, 2014 yılında merkez ofisini Bursa Organize Sanayi Bölgesi (BOSB) Sosyal Tesisleri’ne taşıyarak çalışmalarını sanayici ve iş insanımızın içinde sürdürmektedir. URTEB’ in başta sanayici ve iş insanları, akademisyenler, hukukçular, müşavirler, sigortacılar, iktisatçılar olmak üzere her sektörden üyesi bulunmaktadır.

URTEB’ in öncelikli amacı, toplumumuzu rekabet alanında aydınlatmak, adil rekabet kültürünün yaygınlaşmasını sağlamaktır. URTEB, içinde bulunduğumuz ekonomik sistemde serbest rekabetin korunması ve haksız rekabetin önlenmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır. Bu amaca ulaşmak için iş dünyasına yönelik eğitim çalışmaları ve sempozyumlar düzenlemektedir. Bu sempozyumların sonuçları basılı eser haline getirilerek ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. AR-GE projelerinin teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan çalışma dosyaları, tüm firmaların faydasına sunulmaktadır.

URTEB, ‘Rekabet Hukuku’ konusunda sertifika kursları da vermektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar 152 Çalışma Grubu toplantısı yapmış ve yüzlerce kişiye haksız rekabet konusunda bilgi vermiş ve bu konuda uzman yetiştirmiştir.

URTEB TANITIM KİTAPÇIĞI İÇİN lütfen tıklayınız…