Perşembe , 20 Haziran 2024
Anasayfa / Genel / ULUSLARARASI REKABET

ULUSLARARASI REKABET

Web sayfamızı ziyaret edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.Bu nedenle,çok önemli bir ihtiyaca cevap verdiğimizi söyleyebilirim.Gelecek günlerde web sayfamız daha da güzelleşecek,zenginleşecek ve ziyaretçi sayımız daha da artacak.

Haksız rekabet;rekabetin iyi niyet kurallarına aykırı bir şekilde uygulanmasıdır.Haksız rekabet bir ülkenin gelişmesi önündeki önemli engellerden birisidir.Haksız rekabeti önlemek devletin görevidir.Çünkü,haksız rekabet bireysel olarak yapılamaz.

Ülkemizde teknoloji ,ar-ge ,ür-ge gibi konuları tartışmak ,rekabette güçlü olmamıza yardımcı olmaktadır.Bu konuların tartışılmasını destekliyoruz.

Teknolojik yenilik ve gelişme için eğitim sistemimizin ciddi anlamda reforma ihtiyacı vardır.Öte yandan,daha çok teknik ağırlıklı eğitim yapılması gerekmektedir.Çünkü,Türkiye’de teknoloji üretmeden Dünya ile rekabet edemeyiz.

Yapılan araştırmalar çok para harcayarak teknoloji üretilemeyeceğini göstermiştir.Çünkü,teknoloji üretmek bir hayat tarzıdır ve yenilikçiliğin toplum tarafından benimsenmesi ile mümkündür.

URTEB olarak Rekabet Kurumu ile işbirliği yapmaktadır.

AB’nin rekabet politikasının özü,milli ekonomilerin korunmasıdır.Oysa Türkiye’nin milli bir rekabet politikası yoktur.Bu nedenle,URTEB benzeri sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız var.

Daha çok ihracat için, dış ticaret politikalarının ve uluslararası düzenlemelerin bilinmesi ve toplumla paylaşılması gerekmektedir.Aynı şekilde yerli üreticilerin de haksız rekabetten korunabilmesi için söz konusu bilgilere ihtiyacımız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir