Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Rekabet Kurumu / Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Erciyes Anadolu Holding A.Ş. ve Yön Dayanıklı Tüketim Malları Paz. San. ve Tic. A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. (27.3.2020)

Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Erciyes Anadolu Holding A.Ş. ve Yön Dayanıklı Tüketim Malları Paz. San. ve Tic. A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı. (27.3.2020)

Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Erciyes Anadolu Holding A.Ş. ve Yön Dayanıklı Tüketim Malları Paz. San. ve Tic. A.Ş. hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.

Bellona markalı ürünlerin yeniden satış fiyatının belirlenmesi suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

26.03.2020 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Bellona Mobilya San. ve Tic. A.Ş.’nin (Eski Unvanı: Boytaş Mobilya San. ve Tic. A.Ş.) 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine; Erciyes Anadolu Holding A.Ş. (Eski Unvanı: Boydak Holding A.Ş.) ve Yön Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal etmediğine dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

Yargı yolu Ankara İdare Mahkemeleri olmak üzere gerekçesi daha sonra tebliğ edilecek olan 26.03.2020 tarih, 20-16/231-112 sayılı kararın açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir