Pazar , 14 Nisan 2024
Anasayfa / Manşet / BEST GRUBUNDA GÜNDEM; EKONOMİ

BEST GRUBUNDA GÜNDEM; EKONOMİ

Bursalı sanayici ve iş insanlarının oluşturduğu BEST Grubu, 92’inci toplantısını gerçekleştirdi. İş insanı Tuğrul Karasarlıoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum ele alındı. Ayrıca, Türkiye’nin de imzasının olduğu Paris İklim Anlaşması ve sanayide yeşil dönüşüm konuları da masaya yatırıldı.

BEST GRUBUNDA GÜNDEM; EKONOMİ

Bursa sanayisine yön veren isimlerin oluşturduğu BEST grubu, her ay düzenlendikleri toplantılarına bir yenisi daha ekledi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB)’nde gerçekleştirilen Kasım ayı buluşmasının ev sahipliğini Viskam Görüntü Analiz ve Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Tuğrul Karasarlıoğlu üstlendi.

GÜNDEM EKONOMİ

Türkiye’nin ekonomik yönden içinde bulunduğu negatif durumun masaya yatırıldığı toplantıda, kurlardaki artışın sanayi ve üretime yansımaları ele alındı. Belirsiz ve öngörülemeyen ortamda üretimin de kötü etkilendiğini vurgulayan grup, kurlardaki dalgalanmanın iç/ dış ticaretle birlikte rekabeti de olumsuz yönde etkilediğini vurguladı.

ÖZENALP’DEN “URTEB” TEKLİFİ

Toplantıya katılan URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) Başkanı Özenalp ise ekonomik dengesizlikten Türkiye’nin rekabet edebilirliğinin de olumsuz yönde etkileneceğini kaydetti. Bu kötü gidişten kurtulmak için herkese görev düştüğünü belirten Özenalp, BEST grubunun URTEB’in rekabet üzerinde yapmış olduğu faydalı çalışmalara   daha çok katkı vermesini istedi.

Bu kapsamda, Özenalp, BEST grubu üyelerinin URTEB yönetiminde ve “URTEB Danışma Kurul”unda da yer alabileceğini ifade etti. Tüzüğün en kısa zamanda bu konuya uygun hale getirileceğini belirten Özenalp katkıları için BEST gurubuna teşekkür etti. Alınan kararla birlikte BEST gurubu artık URTEB’in gerek yönetiminde gerekse de danışma kurulunda bulunacak.

BURSA SANAYİSİNE YÖN VERENLER

Toplantıya, Prof. Dr. Ali Ceylan, Evinoks Şirketler Grubu Başkanı N. Coşkun İrfan, Turizmci Işık Uğurtuğ, İş insanı  Nuri Tike, Sinta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İlker Oral, Seger Korna Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Baykal, Viskam Görüntü Analiz ve Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Tuğrul Karasarlıoğlu, Ekohaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi/gazeteci Tahsin Ardıç, Gümrük Müşaviri/URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) Genel Başkanı Ahmet Özenalp ve misafirler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir