Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Rekabet Kurumu / Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu: E-Ticarette Rekabet ve Regülasyon (5.4.2019)

Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu: E-Ticarette Rekabet ve Regülasyon (5.4.2019)

Kurumumuz tarafından her yıl düzenlenen Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu; bu yıl E-Ticarette Rekabet ve Regülasyon başlığıyla ve İstanbul Üniversitesi’nin işbirliği ile 29 Nisan 2019 Pazartesi günü, saat 09:00’da, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda yapılacaktır.

Değişimi ve yeniliği beraberinde getiren ve hızlı şekilde büyüyen elektronik ticareti (e-ticaret) konu edinen sempozyum iki oturumdan oluşmaktadır. Sempozyumun sabah bölümünde “E-ticarette Rekabet Hukuku ve Politikası Meseleleri” başlıklı bir oturum düzenlenecek ve bu oturumda temel olarak e-ticaret faaliyetlerinin rekabet hukuku açısından doğurduğu sonuçlar, olası rekabet sorunlarına karşı kullanılabilecek rekabet hukuku araçları ve piyasada rekabetin korunması için yapılması gerekenler tartışılacaktır. Öğleden sonra ise “Türkiye’de E-ticaretin Regülasyonu” başlıklı bir oturum gerçekleştirilecektir. Bu oturumda e-ticarete dair düzenlemeler veya düzenleme eksiklikleri ele alınarak e-ticaretin potansiyelini gerçekleştirmesi için yapılabilecekler ve karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri ele alınacaktır.

Tüm paydaşlarımızın katılımına açık olan Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumuna dinleyici olarak katılmak isteyenlerin kayıtlarını, ekteki formu 22 Nisan 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar diersdb2@rekabet.gov.tr e-posta adresine (e-postanın konu kısmına Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu yazarak) göndermek suretiyle yapmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sempozyum Programı için tıklayınız.

Ek: Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu 2019 Kayıt Formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir