Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Manşet / URTEB Rekabet Merkezi’nden öğrencilere “Business Academy”

URTEB Rekabet Merkezi’nden öğrencilere “Business Academy”

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) Rekabet Merkezi, OSB Eğitim Salonu’nda düzenlenen Business Academy etkinliğinde, alanlarında uzman iş dünyasından kişilerle öğrencileri buluşturdu.

URTEB Rekabet Merkezi tarafından hazırlıklarına erken başlanılan ve öğrencilerin dört gözle beklediği “Business Academy” beş farklı oturum ile gerçekleştirildi. OSB Eğitim Salonu’nda düzenlenen Business Academy’19 programı ile genç girişimci adaylarını bir start-up için gerekli eğitimlerle buluşturdu.

İş Hukuku eğitimi ile başlayıp devam eden programda, Kişisel Verilerin Korunması, İnsan Kaynakları, Finans ve AR-GE başlıkları altındaki sunumlarla, öğrenciler eğitimlerini tamamladı. İnteraktif bir şekilde ilerleyen eğitimde, öğrencilerin sordukları sorular ortamı dinamik hale getirdi.

İş Hukuku Eğitiminde Av. Nesligül Altın İnce; şirket hayatı boyunca ‘4857 sayılı İş Kanunu hakkında genel bilgi, iş sözleşmesi türleri, fesih ve sonuçları, ücret, izin hakkı ve süreleri, kıdem tazminatı’  gibi konuları aktardı.

KVKK Eğitiminde Av. Alp Kesercioğlu; 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları kuralları aktardı.

İnsan Kaynakları Eğitiminde Sinta A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Işık Tümer;  Bu programda girişimci adaylarına firmaların ideal insan kaynakları sistemleri hakkında bilgi verirken aynı zamanda mülakat süreci, performans yönetimi, iş değerlendirmesi ve ücret yönetimine dair kapsamlı bir sunum yaptı.

Finans Eğitiminde Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Kılıç; Bir girişim yöneticisi için finans tabloları okuma, kar zarar takibi yapma ve piyasa koşullarına göre bütçe yönlendirmesi konularında bilgi verdi. Bir girişimci adayının girişimini sürdürülebilmesi adına finans departmanına vereceği öneme dair farkındalığa değindi.

Ar-Ge Eğitiminde Evinoks A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Barış Koyaş; gerçekleştirdiği sunumla bir şirketin AR-GE politikası nasıl olmalıdır? Bir şirketin globalleşen dünyaya ayak uydurması için en önemli yapı taşı olan AR-GE biriminin yönetici perspektifinden denetimi ve işleyişi nasıl yapılmalıdır? sorularına yanıt verdi.

Gönüllü öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Business Academy sonunda, URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp, URTEB Genel Sekreteri Av. Handan Özcebe ve URTEB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gün Yasa Özcebe’nin de katılımlarıyla öğrencilere sertifikaları verilerek etkinlik sonlandırıldı.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir