Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Etkinliklerimiz / Eğitim Seminerleri / ‘Rekabet Hukuku’ seminerleri tamamlandı. Katılımcılara sertifikaları verildi.

‘Rekabet Hukuku’ seminerleri tamamlandı. Katılımcılara sertifikaları verildi.

URTEB ’in Rekabet Hukuku Seminerleri devam ediyor .

URTEB ve Rekabet Kurumu işbirliği ile bu yıl 3.sü düzenlenen ‘Rekabet Hukuku’ seminerleri tamamlandı. Katılımcılara sertifikaları verildi.

 

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği’nin (URTEB) etkili ve adil bir rekabetin sağlanması, rekabet kültürünün benimsenmesi için Rekabet Kurumu işbirliği ile düzenlediği Rekabet Hukuku seminerleri bu yıl da devam etti.

18-19 Nisan 2019 tarihlerinde iki oturum olarak gerçekleşen ve Rekabet Kurumu Eğitim Koordinatörü Osman Tan Çatalcalı tarafından verilen eğitimde; Rekabet Hukuku ve Rekabet Kurumu hakkında temel bilgiler, 4054 sayılı Kanunda yer alan Yatay Anlaşma, Dikey Anlaşma, Uyumlu Eylem, Muafiyet Rejimi, Hakim Durumun Kötüye Kullanılması, Birleşme ve Devralmaların Kontrolü konuları ele alındı, rekabet incelemelerinde kullanılan yetkiler ve prosedür kuralları aktarıldı.

“REKABET SAVAŞLARINI KAZANMALIYIZ”

URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp, Rekabet Kurumu işbirliğinde ilkini 2017’de düzenlendikleri eğitim seminerlerinin önümüzdeki dönemde de gerçekleştirilmeye devam edileceğini söyledi. Özenalp, “Rekabet Kurumu uzmanlarımız, Rekabet Hukuku konusunda bizleri bilgilendirerek, son gelişmeleri bu seminerlerde paylaşıyor. URTEB olarak biz de rekabet bilgilendirmeleri ve rekabetle ilgili çalışmalar konusunda iş dünyası başta olmak üzere tüm kamuoyunu bilgilendirici çalışmalar yürütüyoruz. Bugün dünyada yaşanan rekabet savaşlarını kazanabilmek için rekabet hukukunu mutlaka çok iyi bilmek zorundayız. Rekabet etmenin tüm inceliklerini öğrenmek durumundayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir