Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Rekabet.Net / Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş’de Tedbirler Üst Düzeyde

Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş’de Tedbirler Üst Düzeyde

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteren Koronavirüse karşı Bursa Gümrük Müşavirliği (BGM) de önlemlerini aldı. Sağlık çalışanları gibi çalışmalarına ara vermeden devam eden gümrük personeli ve Gümrük Müşavirliği çalışanları için BGM A.Ş, 14 maddelik kural yayınlandı ve çalışma ortamı dezenfekte edildi.

Hükümetin koronavirüsle mücadele kapsamında açıkladığı ekonomik paketin içinde Gümrük Müşavirliği yer almadı. Bu nedenle gümrük müşavirlerinin çalışmalarında herhangi bir kısıtlama da olmadı.

Personelinin sağlığını öncelikli olarak düşünen Bursa Gümrük Müşavirliği’nde bu kapsamda önlemler üst seviyeye çıkarıldı ve acil önlem planı alındı.  Konuyla ilgili bilgisine baş vurduğumuz BGM A. Ş den Ahmet Özenalp, “başından beri arkadaşlarımız no stop çalışıyorlar. Bizde onlara sağlıklı bir ortam hazırladık. Temennim can siperhane  görev  yapan  gümrük  personeli  ve çalışanlarımızın  hiçbir sağlık  problemi  olmadan bu  salgını  milletçe kısa  zamanda atlatmaktır” dedi.

Bursa Gümrük Müşavirliği’nde koronavirüse karşı alınan önlemleri Özenalp şöyle açıkladı .

– Ülkemizde ilk vakanın tespit edildiği gün itibariyle şirketimizin zaten güçlü olan hijyen standartlarını arttırdık.

– Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulumuzun açıkladığı tüm tedbirleri yakından takip ederek dezenfektasyon için kullanılması gereken ürünleri çalışanlarımızın kullanımına sunduk.

– Operasyon birimlerindeki çalışanlarımızın tamamına koruyucu tıbbi eldiven ve maske gibi ekipmanları tedarik ettik.

– Çalışma alanlarımızın tamamını profesyonel ekiplerden destek alarak dezenfektasyon işlemlerine tabii tuttuk.

– Çalışanlarımızın herhangi birinde salgınla ilgili semptomların görülmesi halinde ilgili kişinin sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi hazırlığını yaptık.

– Firmamız tarafından gerçekleştirilecek tüm görüşme ve toplantıları iptal ettik. Toplantılarımızı online olarak video konferans sistemiyle uzaktan gerçekleştirmeye başladık.

– Zorunlu olmadıkça ofisimize yapılan giriş – çıkışları sınırlandırdık. Ofise gelen kuryelerimizin hijyenleri için dezenfektan ürünleri kullanımlarına sunduk.

– Ortak kullanım alanlarında çalışanlarımızın en az 1 metre kuralına uymasını sağladık.

– Çalışma alanlarımızı sık sık havalandırmak suretiyle temiz bir çalışma ortamını hazırladık.

– Ofisimizde sık kullanılan tüm eşyaların her gün dezenfekte edilmesi çalışmalarını başlattık.

– Hizmetlerimizin kesintiye uğramaması ve tüm iş ortaklarımızın bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerçekleşebilecek durumlar üzerine iş planları hazırladık.

– İşleyişimizin sürekliliği ve güvenliği için verilerimizin güvenlik tedbirlerini arttırdık.

– Ofisten çalışmak zorunda olmayan çalışanlarımızın işlerini evden yürütebilmeleri için kendilerine esneklik tanıdık.

– Salgının bulaşma riskini minimum seviyeye indirecek bir çalışma planı hazırladık. Bu plana göre ofiste bulunan çalışan sayımızı azaltmak için, evden çalışma (home office) sistemini hayata geçirdik.

– Çalışanlarımızın gerektiğinde evlerinden home ofis faaliyet yürütmesi için gerekli tüm teknik ve alt yapı hazırlıklarını yaptık.

Rekabet.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir