Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Rekabet.Net / OSB Tır Parkı’nda önlemler tamam!

OSB Tır Parkı’nda önlemler tamam!

Bursa Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan İhracat Tır Parkı’nda bir yandan çalışmalar devam ederken bir yandan da koronavirüsle mücadelede önlemler üst düzeyde tutuluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Organize Sanayi Bölgesi Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp; “Her türlü tedbirimizi alarak, Bursa sanayicisinin ihracatında kesinti yapmamayı amaçlıyoruz” dedi.

Sürücülerin her türlü konforu düşünülerek inşa edilen, içerisinde kafeterya, ibadethane, duş, wc gibi alanların da bulunduğu OSB Tır Parkı aynı zamanda Türkiye’de ilk olma özelliğini de taşıyor. Alınan tedbirlerle ilgili Rekabet.Net’e konuşan Bursa Organize Sanayi Bölgesi Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Özenalp,“Tır parkında çalışmalar devam ediyor. Sürücülerimizin sağlığını ve konforunu düşünmek zorundayız. Bu anlamda da her türlü tedbirimizi aldık” dedi.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Özenalp, koronavirüsle mücadelede Bursa OSB Tır Parkı’nda alınan önlemleri şöyle sıraladı; “Alana giren her sürücünün koronavirüs önlemeleri kapsamında sosyal uzaklığa dikkat ederek temas olmadan işlem yapmalarını sağladık. Bunun yanında her türlü hijyen sağlandı. Kafeteryalardaki masalar kaldırıldı. Paket servis sistemine geçildi. Sürücülere tek kullanımlık yiyecek malzemesi tahsis edildi. Tır parkı alanı, uzman ekipler tarafından dezenfekte edildi.”

KESİNTİSİZ İHRACAT

Amaçlarının Bursa sanayicisinin ihracatında kesintisi yapmamak olduğunu söyleyen Özenalp, şöyle konuştu; “Aldığımız her önleme uyarak çalışan ve hizmet alan gümrük müşavirliği bürosu personeli, nakliye acentesi yetkilileri ve sürücülerimize teşekkür ediyoruz.”

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir