Perşembe , 20 Haziran 2024
Anasayfa / Manşet / Dış Ticaret Turquality Eğitimi

Dış Ticaret Turquality Eğitimi

URTEB Rekabet Merkezi’nde bu kez Dış Ticaret Turquality Eğitimi gerçekleşti. Emekli Gümrükler Başmüdürü, Gümrük Müşaviri ve eğitmen Mehmet Kut, Rekabet Merkezi gönüllüleriyle buluştu.

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) tarafından Bursa Uludağ Üniversitesinde hayata geçirilen Rekabet Merkezi, çeşitli eğitimlerle öğrencilerini desteklemeye devam ediyor.

Rekabet Merkezi’nde bu kez Dış Ticaret Turquality Eğitimi gerçekleşti. Emekli Gümrükler Başmüdürü ve Gümrük Müşaviri eğitmen Mehmet Kut bu alanda ilgili olan Rekabet Merkezi gönüllüleriyle Turquality üzerine konuştu.

Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde bulunan Rekabet Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde Kut öğrencilere “Turquality nedir, Turquality destekleri için hibe ve başvuru süreçleri nasıldır, gerekli belgeler ve danışman firmalar nelerdir?” gibi temel konular üzerine bilgiler verdi.

“Marka sizsiniz”

Öğrencilere kariyerleriyle ilgili motive konuşması yapan Mehmet Kut ‘’İşinizi dikkate alın. Kişisel gelişiminizi önemseyin.’’ diyerek markanın bireyin kendisi olduğunu vurguladı. “Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde, isminiz sizin markanız olacak” diyerek öğrencilere kariyerlerini planlamaları konusunda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir