Pazartesi , 22 Nisan 2024
Anasayfa / Manşet / Rekabet Merkezi Öğrencilerinden Özenalp’e ziyaret

Rekabet Merkezi Öğrencilerinden Özenalp’e ziyaret

Rekabet Merkezi öğrencileri, URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) Genel Başkanı Ahmet Özenalp’i makamında ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Handan Özcebe ve Enes Uçak’ın da katılığı ziyarette öğrenciler, Özenalp’a bugüne kadar kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

       

Rekabet merkezi öğrencileri URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp’i ziyaret etti. Uludağ Üniversitesi’nin Rekabet Merkezi’ni kapatma kararına tepki gösteren öğrenciler Özenalp’e bugüne kadar kendilerine vermiş olduğu destek dolayısıyla teşekkür etti. Özenalp ise, ‘sabit bir merkezin olması şart değil, yine birlikte güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

ÜNİVERSİTENİN ANLAMSIZ KARARI

Bir süre önce Uludağ Üniversitesi yönetimi, üniversite içinde faaliyet gösteren ve bir çok başarılı çalışmaya imza atmış olan Rekabet Merkezi’ni kapatma kararı almıştı. Ardından Başkan Özenalp’in ve iş insanlarının destekleriyle donatılan merkez yine üniversitenin kararıyla boşaltıldı. Bu karardan duydukları üzüntüleri dile getiren öğrenciler, Özenalp’le bir araya geldi.

“BİZ SİZİN HEP YANINIZDAYIZ”

Öğrencileri tek tek tanıyıp her biri hakkında bilgi alan Özenalp, üniversitenin almış olduğu bu karar karşısında çalışmaların bitmeyeceğini söyleyerek, “Başarıları paylaşmak yerine böyle bir yol seçtiler. Uludağ Üniversite’mizin dünya sıralamasındaki yeri vahim, yapılan araştırmanın sonuçlarını biliyorsunuz. Uludağ Üniversitesi dünya genelinde başarı sırlamasında 364 basamak gerileyerek bin 226’ıncı sırada yerini aldı.  İtirazımız bu sırada olmayadır.  Biz sizin hep yanınızdayız. Sabit bir merkezin olması şart değil. Ama bu küçük sorunu da halledeceğiz. Birlikte yine güzel işler yapacağız” dedi.

“REKABETLE İLGİLİ SIKINTI BÜYÜK”

İş deneyimlerini aktaran Özenalp, gençlere tavsiyelerde bulundu. Ders dışındaki kaynakların da okunması gerektiğinin altını çizen Özenalp sözlerine şöyle devam etti; “Mutlaka okuyun. Rekabetle ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Doğru rekabet etmenin de bir eğitimi var. Hastalıksız rekabet ortamı yaratabilecek nesillere ihtiyacımız var. Bizim kuşak haksız rekabetin farkında değil. Sizler Rekabet Merkezi’nde almış olduğunuz eğitimlerinizi mutlaka cvl’erinize ekleyin. Çünkü firmaların bu yönde açıkları çok fazla. Mezuniyet gelip geçiyor.”

Öğrencilerden söz alan Hıdır Dulluç ise, “Bize verdiğiniz katkılar için teşekkür ederiz. Rekabet Merkezi’nde aldığım bilgiler benim için çok önemli ileride çok işimize yarayacak” dedi.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir