Perşembe , 23 Mayıs 2024
Anasayfa / Manşet / Rekabet.net 2 yaşında

Rekabet.net 2 yaşında

07.08.2017 tarihinde başladığımız yayın hayatımızda 2 yılı geride bırakmış bulunmaktayız.

Yayın hayatımıza başlamamızdaki asıl amaç, sitemizin adından da anlaşılacağı üzere ülkemizdeki rekabet alanındaki eksikliktir. Günümüzde rekabet o kadar önemli bir hale gelmiştir ki adeta hayatımıza yön vermektedir. Gelişimi destekler, yaratıcı olmayı ve öğrenmeyi teşvik eder, en önemlisi de rekabet bizi gerçek dünyaya hazırlar.

Bizler tüm bunların bilincinde olarak bu işe adım attık. Rekabet konusundaki eksikliklerimizi giderebilmek için üniversitelerde Rekabet Merkezleri açılması planlarımız bu yıl itibariyle gerçekleşti. Türkiye’de rekabet üzerine kurulmuş olan ilk ve tek birlik olan URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) öncülüğünde Bursa Uludağ Üniversitesinde bu yıl hayata geçirdiğimiz Rekabet Merkezimiz, üniversiteli gençleri mezun olmadan rekabet hayatına hazırlamakta, iş dünyası ile tanıştırmaktadır. Merkez yılın ilk yarısında gerçekleştiği faaliyetlerle birçok sanayici ile öğrencileri buluşturdu. Öğrenciler Bursa sanayisinde önemli rol oynayan firma ziyaretlerinde bulundu.

Geçtiğimiz iki yıl içinde başta rekabet olmak üzere, sanayi, iş dünyası, ekonomi gibi konularla binlerce okuyucuya ulaştık. Politikamız gereği hiçbir şekilde siyaset, spor, magazin gibi konulara yer vermedik. Hızlı ve tarafsız haberciliği amaç edinerek, en güncel haberleri siz değerli okuyucularımızla buluşturduk.

Haber sitesi olarak çıktığımız yayın hayatında ne kadar çok tıklandığımız sayısından ziyade güncel, tarafsız ve doğru haber yapmayı amaç edindik. Bugünden sonra da şimdiye kadar olduğu gibi dijital basın hayatında olmaya devam edeceğiz.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir