Salı , 16 Temmuz 2024
Anasayfa / Manşet / ”Seninle Engelsizim” Projesi Hayata Geçti

”Seninle Engelsizim” Projesi Hayata Geçti

URTEB, Rekabet Merkezi kapsamında başlattığı Avrupa Birliği projesini hayata geçirdi. ‘Seninle Engelsizim” adını alan proje kapsamında Türkiye’den Bulgaristan’a 5 engelli genç ve 5 refakatçi gönderildi. Engelli bireyler diğer ülke katılımcılarıyla bir araya gelerek el becerileri atölyeleri, spor çalışmaları, seminerler, kitap okuma gibi birçok faaliyetin içinde yer aldı.

URTEB (Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği) öncülüğünde Rekabet Merkezi tarafından başlatılan ”Seninle Engelsizim” projesiyle engelli bireylere hayatın her alanında fırsat eşitliği sağlanması amaçlanıyor.

BULGARİSTAN’A GİTTİLER

URTEB’in Rekabet Merkezi tarafından başlattığı bu projenin uluslararası ayağında Bulgaristan yer aldı. 14 Ağustos 2020 tarihinde başlayan ve 1 Eylül 2020 tarihine kadar sürecek proje kapsamında Türkiye’den Bulgaristan’a 5 engelli genç ve 5 refakatçi gönderildi. 18-30 yaş aralığında yer alan gençler, projeyle diğer ülke katılımcılarıyla kültür alışverişinde bulunma fırsatını da yakaladı.  Ayrıca Türkiye’den giden gençlerin yol, konaklama masrafları da proje tarafından karşılandı.

“EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAKLAR”

Rekabet.net’e konuşan URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp, “Hedefimiz genç engelli bireylerin de hayatın içinde olmasını sağlamak. Onların da ülke ekonomisine katkı sağlamalarını ve bu anlamda kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Bu kapsamda engelli bireylerimizin her biri bizim için çok kıymetli” şeklinde konuştu.

NE YAPIYORLAR?

Türkiye’den giden gençler projenin gerçekleştiği gençlik ofisinde yer alarak URTEB flaması altında faaliyetlere katılıyor. Gençler hep birlikte workshoplar, el becerileri atölyeleri, spor çalışmaları, seminerler, kitap okuma saatleri, farkındalık aktiviteleri gibi pek çok çalışma yapıyor. Ayrıca uzmanlardan engellilere yönelik istihdam örneklerini dinliyorlar.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir