Pazar , 14 Nisan 2024
Anasayfa / Manşet / URTEB’ten gençlere Avrupa’da staj fırsatı

URTEB’ten gençlere Avrupa’da staj fırsatı

URTEB’ten gençlere Avrupa’da staj fırsatı

Rekabet Merkezi, bünyesinde etkin olarak görev alan, eğitim ve programlara katılan gönüllü öğrencileri, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde anlaşmalı olduğu kurumlara stajyer olarak gönderiyor.

URTEB, 2019 Şubat ayında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde açtığı Rekabet Merkezi ile birlikte çalışma rotasını üniversite öğrencilerine çevirdi. Bu merkez aracılığıyla üniversite-sanayi işbirliğini geliştirebilecek çeşitli alan eğitimlerinden, girişimciliğe kadar pek çok etkinlik ve program gerçekleştiriliyor.

Kısa bir süre önce de programlara dahil edilen AB Projeleri ve Erasmus+ çalışmaları ise sonuç vermeye başladı. Öğrencilere yurt dışında staj yapma imkanını müjdeleyen Rekabet Merkezi, bünyesinde etkin olarak görev alan, eğitim ve programlara katılan gönüllü öğrencileri, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde anlaşmalı olduğu kurumlara stajyer olarak gönderiyor.

Pek çoğu daha önce hiç yurt dışı deneyimi yaşamamış olan öğrencilere Avrupa’da stajyer olma fırsatı sunan Rekabet Merkezi, proje kapsamında öğrencilerin konaklama, yol masrafları ve diğer birçok ihtiyacını da karşılıyor.

Başlayan yurtdışı staj programı kapsamında Rekabet Merkezi gönüllüsü iki öğrenci, Kasım ayında Avusturya’nın Linz kentinde staj faaliyetlerine başladı. Sivil toplum eğitimleri, AB-Türkiye ilişkileri, özel sektörde istihdam eğitimleri gibi programlarla eğitim almaya başlayan öğrencilerimiz, bunların yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden gelen gönüllüler ile eğlenceli aktivitelere katılıyor. Farklı kültürlerle etkileşim sağlayan öğrenciler, aynı zamanda ülkemizin kültürel zenginliklerini de diğer ülkelerden gelen gönüllülere tanıtıyor ve bu etkileşim sayesinde gençlerimiz kendilerini yabancı dil konusunda geliştirme imkanına da sahip oluyor.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir