Perşembe , 23 Mayıs 2024
Anasayfa / Manşet / “Brand Marks: TOFAŞ A.Ş.”

“Brand Marks: TOFAŞ A.Ş.”

URTEB Rekabet Merkezi “Brand Marks: TOFAŞ A.Ş.” etkinliği ile bir ilke daha imza attı.

Kuruluş amacıyla alanında tek ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile örnek olan URTEB Rekabet Merkezi, üniversite-sanayi işbirliğine destek çalışmalarda aktif rol almaya devam ediyor.

Bursa Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kongre ve Kültür Merkezi – Özel Harekat Polis Memuru İlyas Kaygusuz Salonu’nda TOFAŞ A.Ş. ile ortak düzenlendiği “Brand Marks” programı ile seçilen 30 öğrencinin, ilgili firmayı yakından tanıması, işe alım süreçleri hakkında bilgi sahibi olması ve TOFAŞ A.Ş. özelinde otomotiv sektörünün farklı açılardan ele alınması gibi konuların öğrencilere aktarımı amaçlandı.

Programa katılım süreci, sosyal medya üzerinden yayımlanan başvuru formu aracılığıyla alındı. 150’nin üzerinde başvuru yapılan program, yoğun bir ilgi gördü. Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler, not ortalamaları, bölüm ve sınıf gibi kriterleri incelenerek, TOFAŞ A.Ş. tarafından belirlendi. Seçilen öğrencilerin %80’i mühendislik fakültesinden, geri kalanı ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluştu.

Programın ilk oturumunda katılan öğrencilere, TOFAŞ İnsan Kaynakları Direktörü Diler Şen tarafından firmanın tanıtım sunumu yapıldı.

Programın ikinci kısmında ise oluşturulan altışar kişilik masalarda, TOFAŞ’ tan gelen Ar-Ge Direktörü Emre Şen, Tedarik Zinciri Direktörü Alper Aktaş, Satınalma Direktörü Mercan Kaya, İnsan Kaynakları Direktörü Diler Şen, Fabrika Direktörleri Utku Yetkin Temel ve Hilal İmran Tepe, seçilen öğrencilerle birebir her grupla yirmişer dakikalık görüşmeler gerçekleştirdiler.

 

Altışar öğrenciden oluşan her grup, tüm direktörlerle sırayla görüşme sağlayıp, belirtilen konsept dahilinde tüm sorularına yanıt imkanı buldular. Ayrıca TOFAŞ tarafından, bu programa özel hazırlanan QR kod ile öğrenciler CV’lerini değerlendirilmek üzere yükleme şansı elde ettiler.

Programdan sonra hem öğrencilerle hem de firma yetkilileriyle görüşme sağlanarak, her iki taraftan da memnuniyet geri dönüşleri alındı. Özellikle sosyal medyada görülen ilgi üzerine Brand Marks konseptinin farklı büyük markalarla yapılması konusunda proje çalışmaları başladı.

TOFAŞ A.Ş. ile gerçekleştirilen programa dair çekilen pek çok kısa video görüntüsü, küçük bir kolaj olarak birleştirip, Rekabet Merkezi sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir