Pazar , 14 Nisan 2024
Anasayfa / Manşet / Rekabet Merkezi’nden Patent Eğitimi

Rekabet Merkezi’nden Patent Eğitimi

URTEB Rekabet Merkezi’nin gönüllü öğrencilerinden oluşan Dış Ticaret ekibi “Patent Eğitimi” programı ile Destek Patent bünyesinde Patent Vekili olarak görev alan Zehra Kölük’ü ağırladı.

Uludağ Üniversitesi’nde faaliyet gösteren URTEB Rekabet Merkezi, Dış Ticaret Patent Eğitimi düzenledi.

Gönüllü öğrencilerin oluşturdukları Dış Ticaret Ekibi’nin, markalaşma, patent, buluş, telif hakları konularında bilgi sahibi olabilmek amacıyla düzenledikleri programın konuğu, Destek Patent bünyesinde Patent Vekili olarak görev yapan Zehra Kölük oldu.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde bulunan Rekabet Merkezi Eğitim Salonu’nda öğrencilerle bir araya gelen Kölük, “Patent, Buluş ve Faydalı Buluş Nedir? Telif Hakları Nasıl Alınır? Patentin önemi nedir ve Patent nasıl uluslararasılaştırılır?” gibi birçok temel ve önemli konu hakkında bilgiler verdi.

Hacettepe Üniversitesi’nden 2002 yılında Kimya Mühendisi olarak mezun olduktan sonra, on yıla yakın bir süre tekstil sektöründe çalışan Zehra Kölük, daha sonra kariyerine Patent ve Marka Vekili olarak devam ettiğini ve halen Destek Patent bünyesinde Patent Vekili olarak görevine devam ettiğini öğrencilerle paylaştı.

Öğrenciler, gerçekleştirdikleri program sonucunda, markalaşma sürecine dair fikir sahibi oldu ve aynı zamanda birlikte hoş ve eğlenceli vakit geçirdiler.

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir