Salı , 16 Temmuz 2024
Anasayfa / Rekabet Merkezi Faaliyetler / İhsan İpeker ile Mentörlük Buluşması

İhsan İpeker ile Mentörlük Buluşması

Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği bünyesinde Uludağ Üniversitesi’nde kurulan Rekabet Merkezi, öğrencilerle iş dünyasını bir araya getirmeye devam ediyor.

2018’in son çeyreğinde faaliyetlere başlayan Rekabet Merkezi, İlkini URTEB Genel Başkanı Ahmet Özenalp ile başlattığı “Mentörlük Buluşmaları”nın ikincisini İpeker Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İhsan İpeker ile gerçekleştirdi.

Rekabet Merkezi Eğitim Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, İhsan İpeker ile Bursa Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gören 12 öğrenci bir masa etrafında samimi bir atmosferde bir araya geldi.

Görüşmeye katılan öğrencilerin iş hayatı ile ilgili merak ettikleri soruların yön verdiği toplantıda, İpeker “İyi insan ve iyi sanayici olmanın önemli olduğu” vurgusu yaparken, aynı zamanda çevre konusunda duyduğu hassasiyeti ve gösterdiği çabayı öğrencilere aktardı. Şirket olarak benimsedikleri “İnsan odaklı” bir çalışma şeklinin, diğerlerinden ayıran en önemli özellik olduğunu belirten İpeker, gençlere güncel meseleler hakkında da değerlendirmelerde ve tavsiyelerde bulundu. Ayrıca İpeker kendi hayatından örnekler de vererek öğrencilere ‘gerçekçi hedefler’ koymanın ve geleceği bu şekilde planlamanın öneminden bahsetti.

Rekabet Merkezi’nin düzenlemiş olduğu programla ilgili ise gençlerle buluşmanın kendisine de iyi geldiğini, uzun zaman sonra üniversitede olmanın mutluluk verdiğini ve programın hem öğrenciler hem de iş dünyası için gerçekten çok önemli olduğunu ve devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir