Cuma , 24 Mayıs 2024
Anasayfa / Etkinliklerimiz / Eğitim Seminerleri / URTEB 3. Geleneksel Rekabet Hukuku Semineri

URTEB 3. Geleneksel Rekabet Hukuku Semineri

Genel merkezi Bursa’da olan Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) öncülüğünce 2017 yılında hayata geçirilen ve Rekabet Kurumu işbirliği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Rekabet Hukuku Seminerleri için tarih belirlendi.

Rekabet; etkin çalışan bir piyasa sistemi için temel oluşturur, sosyal adaleti ve ekonomik faaliyeti sağlar, teknolojik gelişmeyi teşvik eder. Rekabet hukuku ise içerdiği kurallar ile bu düzenin korunmasını amaçlar. Bu kapsamla 1 Kasım 2016 yılında Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Piyasa, rekabet ve ahlak” konferansında temelleri atılan ve her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen Rekabet Hukuku Eğitim Seminerleri bu yıl 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa OSB Meşelipark Sosyal Tesisleri toplantı salonunda yapılacaktır.

Rekabet Kurumu Eğitim Koordinatörü Osman Tan Çatalcalı tarafından verilecek eğitimde, Rekabet Hukuku ve Rekabet Kurumu hakkında temel bilgiler, 4054 sayılı Kanunda yer alan Yatay Anlaşma, Dikey Anlaşma, Uyumlu Eylem, Muafiyet Rejimi, Hakim Durumun Kötüye Kullanılması, Birleşme ve Devralmaların Kontrolü konularına yer verilecek, rekabet incelemelerinde kullanılan yetkiler ve prosedür kuralları aktarılacaktır.

Seminer programı sonunda katılımcıların isteği üzerine özel olarak bilgi edinilmek istenen konu başlıkları üzerinde ayrıca durulacaktır.

Seminer programı sonrasında her yıl olduğu gibi tüm katılımcılara sertifikaları dağıtılacaktır.

Katılım formu doldurmak ve program hakkında detaylı bilgi alabilmek için linke tıklayınız.
https://urteb.org/katilim-formu

Rekabet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir